ВІДНОВИТИ ДОВІРУ

25 листопада 2020 року відбулася виїзна виробнича нарада Фонду державного майна України на ДП «Завод «Електроважмаш». Питанням порядку денного був стан справ на заводі та заходів Фонду, адміністрації та обласної і первинної організацій Укрелектропрофспілки щодо питань виходу підприємства з кризового стану. Формат заходу передбачав живе спілкування з трудовим колективом.
Виступаючи перед присутніми в актовій залі заводу, заступник Голови Фонду держмайна України Денис Кудін зазначив, що ДП «Завод «Електроважмаш» проходить шлях через непростий процес фінансового оздоровлення, а головні симптоми, від яких потерпало підприємство, поступово зникають завдяки спільним зусиллям менеджменту, органів влади у взаємодії з профспілковими організаціями.
Учасники заходу були проінформовані про результати аудиту заводу на момент передачі управління від Мінекономрозвитку та торгівлі України до Фонду державного майна України, було вказано на першопричини, які спровокували виникнення поточного стану справ на підприємстві.
Голова Харківської обласної організації Укрелектропрофспілки Микола Кригін у своєму виступі зазначив про заходи, які були вжиті профспілковою стороною задля привернення уваги найвищих органів державної влади та посадових осіб до проблем зводу, пошуку можливих компромісних варіантів виходу із ситуації.
Присутні на нараді представники трудового колективу змогли поставити вже наболілі питання щодо очікуваних виплат заборгованостей із заробітних плат, плинності кадрів та вікової градації працюючих на заводі, відсутності замовлень на продукцію та майбутньої долі підприємства.
Тож у своїх відповідях заступник Голови Фонду Денис Кудін зазначив про ціль, яку ставить перед собою Фонд спільно з адміністрацією – забезпечити повне завантаження виробничих потужностей заводу, в тому числі шляхом підвищення долі експорту продукції та осягнення показників товарообігу на рівні 2-5 млрд. грн. на рік. Всі перелічені заходи цілком реально реалізувати та вийти на зазначені показники, з метою отримання якнайбільшої стартової оцінки вартості майна підприємства при майбутній корпоратизації та на аукціоні з продажу підприємства. Щодо потенційних інвесторів заводу, заступник Голови Фонду зазначив, що вони є, проявляють свою зацікавленість, але Фонд буде керуватися в своїй роботі виключно інтересами держави, з метою збереження функціонування підприємства, відновлення його виробничого потенціалу, в тому числі за рахунок повернення висококваліфікованих кадрів, що не мають потерпати від затримок заробітних плат.
Голова Харківської обласної організації Укрелектропрофспілки Микола Кригін, в свою чергу, підкреслив роль трудового колективу в зазначених процесах, правах, гарантіях та інтересах, які повинні бути дотримані щодо працівників заводу при корпоратизації, приватизації.
Приємним успіхом, в тому числі й даного візиту, було ще й те, що саме 25 листопада 2020 року ліквідована заборгованість із заробітної плати перед працівниками за серпень, вересень та чверть жовтня місяця. Попереду важкий процес відновлення виробничих потужностей та відновлення довіри з боку колективу, партнерів та замовників.
Робота Фонду держмайна України, адміністрації, обласної та первинної організацій Укрелектропрофспілки з питань виходу підприємства з кризи буде продовжена й надалі. Чергова зустріч запланована на початок грудня поточного року в Києві.

 

Фото взяті з офіційної сторінки ДП “Завод “Електроважмаш” в соціальній мережі Фейсбук