ЕЛЕКТРОМАШИНІ — 150!

Не кожне підприємство Слобожанщини та й в цілому України може пишатися своєю 150-річною історією. Одним з небагатьох підприємств електротехнічної галузі є АТ «Електромашина».

А бере свій початок створення підприємство від «Харківських головних залізничних паровозних і вагонних майстерень», які були створені в 1869 році з метою забезпечення будівництва і експлуатації Курсько-Харково-Азовської (з часом — Південної) залізничної дороги. Спеціалізація тогочасного підприємства – виконання великого та середнього ремонту імпортних та вітчизняних вантажних паровозів. В різні роки робочі підприємства виступали в авангарді боротьби на шляху перебудови в політичному, економічному, громадському житті країни.

В 1929 році майстерні були реорганізовані в «Харківський паровозоремонтний завод».

В роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, працюючи в Харкові, а потім в евакуації підприємство здійснювало ремонт рухомого  складу залізничних доріг, будівництво та ремонт бронепотягів, випуск артснарядів і частин для реактивних систем залпового вогню – легендарних «Катюш».

В 1957 році підприємство передано Міністерству електротехнічної промисловості СРСР, реконструйовано  і перетворено в «Державний Союзний Харківський електроапаратний завод» з виготовлення електродвигунів для електровозів, машин постійного току, електроапаратури до них, а також товарів народного споживання.

В 1960 році підприємство отримало назву Харківський завод «Електромашина». В 1996 році підприємство реорганізовано, а в 2000 роках було приватизоване.

На сьогодні підприємство експортує свою продукцію на підприємства України, Росії, Казахстану, Грузії, В’єтнаму, Болгарії, Німеччини та інших країн Європи та Азії, забезпечуючи при цьому гарантійне обслуговування. Для цих цілей за останні роки була створена мережа офіційних представництв в декількох країнах світу. Майже 80% магістральних локомотивів залізничних доріг країн СНД укомплектовані продукцією заводу.

Але без колективу однодумців, професіоналів своєї справи, які передають знання прийдешнім поколінням не було б історії становлення та розвитку заводу «Електромашина».

«Жити і розвиватися в умовах жорсткої конкуренції, йти в ногу з часом, відповідати постійно мінливим вимогам ринку – нелегко. На пострадянському просторі такий успіх прирівнюється до трудового подвигу. Нашій «Електромашині» він виявився по плечу! З Ювілеєм!» — впевнений Бочаров Валерій Георгійович, Голова Спостережної ради АТ «Електромашина».

Тож вся профспілкова родина вітає адміністрацію, профспілковий комітет та трудовий колектив підприємства зі значною віхою в історії розвитку та становлення підприємства. Бажаємо досягати нових горизонтів, успіхів та нехай будуть реалізовані всі плани та завдання! Успіхів Вам!