ЗБЕРЕГТИ ЗАВОД І ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ

5 листопада 2020 року у Фонді державного майна України відбулося друге засідання спільної наради представників Харківської обласної організації Укрелектропрофспілки, Первинної профорганізації ДП «Завод «Електроважмаш», керівництва заводу та Фонду.
Порядком денним було передбачено розглянути питання виконання протокольних доручень, прийнятих на засіданні 22 жовтня 2020 року, серед яких – безпосередній контроль за станом справ на підприємстві кожні два тижні. Зокрема, керівництво Фонду державного майна України, в особі заступника Голови Фонду Дениса Кудіна інформувало присутніх, що пріоритет держави полягає в тому, щоб не допустити зупинки виробничих потужностей ДП «Завод «Електроважмаш», оскільки приватизація підприємства, яке функціонує, принесе набагато більше надходжень до Державного бюджету, аніж непрацююче.
«На сьогодні Фонд виділяє такі основні цілі відносно ДП «Завод «Електроважмаш»: -розробка антикризових заходів; -залучення обігових коштів; -корпоратизація підприємства, що дасть можливість зберегти ліцензії та сертифікацію, яка є у підприємства» – зазначив Денис Кудін.

Менеджменту заводу у термін до 05 листопада 2020 року необхідно було подати:

  1. Конкретний антикризовий план на 2021 рік із розмежуванням виробленої продукції (тяга/генераторне обладнання) та контрагентів з помісячною розбивкою та стадією, на якій знаходиться (виробництво, відвантаження).
  2. План по фінансовій частині ДП «Завод «Електроважмаш», який передбачав можливість залучення коштів на умовах факторингу, реструктуризацію кредиту, який був укладений попереднім керівництвом з АТ «Сбербанк» тощо.

Протокольним дорученням було наголошено на необхідності створення спільної комісії між адміністрацією (менеджментом) підприємства та представниками Первинної профспілкової організації заводу щодо розгляду питання скорочення умовно-постійних витрат.
Тож, відкриваючи нараду, заступник Голови Фонду наголосив, що питання долі ДП «Завод «Електроважмаш» – на постійному контролі у вищого керівництва держави. Керівництво підприємства, в свою чергу, запевнило присутніх в певних результатах діяльності щодо укладання нових угод з контрагентами.
Голова Первинної профспілкової організації ДП «Завод «Електроважмаш» Дмитро Никоненко доповів про стан справ з плинністю кадрів на підприємстві, були наведені конкретні цифрові матеріали по категоріям працюючих тощо. Був зроблений акцент на затримках з виплати заробітної платні працюючим заводу.
В своєму зверненні до заступника Голови Фонду Дениса Кудіна Голова Харківської обласної організації Укрелектропрофспілки Микола Кригін був категоричним щодо необхідності якнайшвидшого вирішення питання завантаження потужностей заводу та залучення обігових коштів з метою збереження колективу та підприємства. «Тільки постійна співпраця Фонду держмайна України, керівництва заводу та профспілкових організацій допоможе вивести ДП «Завод «Електроважмаш» із кризи», – переконаний М. Кригін.
Учасники наради одностайно підтримали пропозицію Голови Харківської обласної організації Укрелектропрофспілки щодо проведення чергового засідання виробничої наради безпосередньо на підприємстві в листопаді місяці поточного року.
За результатами наради були прийняті відповідні протокольні рішення, а саме «визначити наступною датою проведення спільної виїзної наради-спілкування з представниками ДП «Завод «Електроважмаш», Харківської обласної організації профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, Первинної профспілкової організації ДП «Завод «Електроважмаш» з питань фінансово-господарської діяльності ДП «Завод «Електроважмаш» 23 листопада 2020 року, у місті Харків, актова зала ДП «Завод «Електроважмаш».