ЛІТО – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я

Літо – час оздоровлення та відпочинку. Як відірвати дитину від комп’ютера, і зробити канікули насиченими, безпечними і повноцінними? Цим питання задаються батьки, як тільки-но закінчиться  шкільний навчальний рік та їх чадо відправляється на канікули.
Звичайно, ідеальний варіант – це літо в дитячому оздоровчому таборі. Старі-добрі дитячі літні табори – річ незамінна.
В Товаристві «Центренерго» літньому відпочинку і оздоровленню енергетиків  приділяється особлива увага. Керівництво Зміївської ТЕС і профспілковий комітет прагнуть до створення належних умов праці  та відпочинку працівників. Щорічно на підприємстві організовується оздоровлення не тільки працівників, а  їх дітей, бо немає нічого важливішого, ніж здорове та щасливе майбутнє наших дітей.
Цього року діти працівників Зміївської ТЕС відпочивали в дитячих оздоровчих таборах «Гренада» в с. Стрілецьке на березі Азовського моря, в «Дитячій республіці «DELUX»  та оновленому санаторії «Ялинка» в курортній зоні Якубіно Чугуївського району.
ДОТ «Гренада» розташований на Арабатській стрілці, на першій лінії Азовського  моря, де курорт в східній частині омивається теплим морем, а в західній частині – цілющим  озером Сиваш.  Прекрасний цілющий клімат, велика кількість сонячних днів – усе це сприяло гарному настрою дітей і зміцненню їх здоров’я в ДОТ «Гренада».
Відпочинок в дитячому санаторії «Ялинка», в найкрасивішому куточку Харківської області, дозволив дітям провести незабутні канікули на природі, створив сприятливі умови для гармонійного розвитку. Про що охоче нам розповіли батьки, які цього літа побували в дитячих таборах. Сергій Сумець, інженер лабораторії металів: «Цього року обидва мої сини – старший Іван, молодший – Денис відпочивали в ДОТ «Гренада» і у нас з дружиною з’явилася можливість відвідати табір. Тепер я розумію, чому мої діти з нетерпінням чекають  на поїздку до табору і повертаються з задоволенням з відпочинку. Дітям в таборі цікаво. Для них організована насичена дозвільна програма, основна ідея якої – дитина в таборі – це яскрава особа і індивідуальність, «зірка», відповідно, загін – це сузір’я, табір – просто галактика. Наші діти (я маю на увазі працівників електростанції) брали активну участь (і мали можливість обирати за бажанням та здібностями) в чемпіонатах на першість табору, спортивних змаганнях між загонами, загальнотабірних святах і шоу, різних  конкурсах, в інтелектуальних іграх, вікторинах, дискотеках. Приємно, що майже більшість дітей відкривали в собі приховані таланти. А ще підлітки пізнавали навколишній світ, і звичайно ж, плескалися в морі. Що для нас батьків, ще важливо, те, що діти були забезпечені різноманітним, висококалорійним харчуванням, смачно та ситно приготовленими стравами, медичним обслуговуванням, постійним наглядом вожатих, вихователів. Наш батьківський вибір не підлягає сумніву, бо перевірений роками у гаранті якісних послуг з оздоровлення та відпочинку дітей в оздоровчому центрі «Гренада».
Юлія Шевченко, прибиральник господарчого відділу: «Моя донечка Мирослава цього літа відпочивала в санаторії «Ялинка». Цього року наші діти вперше побували в оновленому саме для  відпочинку дітей санаторії «Ялинка». І не тільки моя дитина була в захваті від перебування в санаторії, але й ми, батьки. У дітвори був різноманітний відпочинок: щоденні розважальні та спортивні заходи, захоплюючі походи, творчі заняття в гуртках, аніматори, навчальні та лікувально-профілактичні програми – купання в басейні, лікувальні процедури, прийом за призначенням лікаря мінеральної води з цілющими властивостями в поєднанні із сприятливими прогулянками на свіжому лісному повітрі, що сприяло не тільки гарному відпочинку, а й оздоровленню наших дітей. Цікавинкою для дітей стали незвичні заняття в ігровій формі  з іноземної мови. Для мене, як для мами, був важливий  і побут, і умови проживання, харчування, організовані для дітей. Я впевнилась, що в санаторії «Ялинка» створено інфраструктуру, яка дозволяє на гарному сучасному рівні забезпечити проживання, харчування, лікування дітей. Діти розміщались в комфортних 2-місних номерах з усіма зручностями (душ, санвузол, цілодобово гаряча вода), з сучасними меблями. В кімнатах, корпусах, ігрових кімнатах чисто, затишно, охайно, у лікувальному корпусі організовано все  у відповідності з санітарними нормами, благоустроєна територія санаторію, оснащена ігровими майданчиками, альтанками та зонами для відпочинку. Для дітей організовано 5-ти разове смачне і раціональне харчування. Я, як мама, дуже задоволена, що моя дитина гарно відпочила та оздоровилася в  цьому чудовому санаторії. Я рекомендую  нашим працівникам – батькам  обрати в наступному році для відпочинку  своїх дітей санаторій «Ялинка», а профспілковому комітету  побажання по можливості продовжити з ними співпрацю. Моїй донечці Мирославі дуже сподобався відпочинок, їй не хотілося полишати санаторій. А радісна, усміхнена та здорова дитина – це найбільше щастя для батьків!»
Всього в літньому сезоні 2021 року оздоровлено 189 дітей енергетиків Зміївської ТЕС. Загальна сума витрат на їх оздоровлення склала 2 млн. 053 тис. гривень. При цьому батьки, як і в попередні роки, оплачували 10% вартості путівки, інші витрати взяли на себе підприємство і профспілковий комітет. Велика вдячність керівництву підприємства і профспілковому комітету від батьків за надану можливість та організацію відпочинку для наших дітей.
Це, прекрасно, що у батьків (працівників підприємства) є така чудова можливість відправити своїх чад на відпочинок і оздоровлення в дитячі табори, які допомагають дітям навчитися будувати відносини з однолітками, стати більш самостійними, розширити кругозір, загартуватися, випробувати нові емоції.

За матеріалами
газети «Енергетик» Зміївської ТЕС