Обсервація в “Рощі”

Групу українців, які повернулися на Батьківщину з Росії, прийняв на проходження обсервації Клінічний санаторій “Роща”, розташований у Харківській області. Як розповів директор санаторію Валерій Журавльов, розміщення гостей в оздоровниці оплачується з бюджету Харківської обласної державної адміністрації. За словами Журавльова, зараз у санаторії “Роща” проживає 19 осіб, які повернулися з Росії через пропускний пункт в селищі Гоптівка.
“Гості санаторію розміщені в одномісних номерах з усіма зручностями – тут є індивідуальний санвузол, балкон, телевізор. Вартість розміщення становить 720 гривень з особи на добу – в цю суму включено і харчування. Однак обсервовані проживають у нас безкоштовно – оплату здійснює Харківська обладміністрація”, – пояснив Журавльов. Директор наголосив, що представники Харківської ОДА спрацювали дуже оперативно і злагоджено, забезпечивши санаторій усіма засобами індивідуального захисту та дезінфекції. Обробка приміщень здійснюється суворо за приписом відповідно до норм МОЗ. Валерій Журавльов уточнив, що на медичному посту постійно присутній лікар.
Санаторний корпус, виділений для обсервації, щодня відвідують чотири людини – лікар, медсестра, офіціант і дезінфектор (санітар). Охорону здійснюють п’ять представників Нацгвардії і п’ять працівників Національної поліції. Температурний скринінг проводиться два рази на день – вранці і ввечері. Люди з підвищеною температурою не виявлялися. Після закінчення обсервації всі гості санаторію будуть протестовані на COVID-19 – санаторій забезпечений тест-системами – і на основі даних аналізу отримають довідку.
Як повідомляє Федерація професійних спілок України, вже чотири санаторії “Укрпрофоздоровниці” приймають людей на обсервацію. Свої двері для українців, які повертаються з-за кордону, відкрили санаторій імені Пирогова (“Куяльник”), санаторій “Жовтень”, санаторій “Україна” і санаторій “Роща”.

Для інформації:
Приватне акціонерне товариство лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця”, засновниками якого є Федерація професійних спілок України і Фонд соціального страхування України, – єдина юридична особа, що здатна вирішити проблему розміщення громадян України на період обсервації у всіх регіонах України та вже має успішний досвід забезпечення обсервації. Наразі 15 санаторіїв, що входять до складу акціонерного товариства, мають можливість працювати в режимі забезпечення обсервації 6 тис. осіб.