ПАТ «ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ» – 75!

21 вересня 2018 року відбулася урочиста подія, як для Харківщини, так і для промисловості України в цілому – 75-річний Ювілей з дня заснування «Заводу Південкабель» святкував колектив підприємства на чолі з генеральним директором заводу, доктором технічних наук, професором, академіком Інженерної академії України, лауреатом Державної премії України в галузі науки та техніки, Заслуженим машинобудівником України В.М. Золотарьовим.

До вітальних поздоровлень заводчан з боку запрошених партнерів та гостей долучилися і представники профспілок Харківщини – голова Об’єднання профспілок Харківської області С.А. Тесленко та голова Харківського обкому Укрелектропрофспілки М.І. Кригін.

7 жовтня 1943 року Народним Комісаром електротехнічної промисловості СРСР був виданий наказ №МК-298 про створення в Харкові підприємства із виготовлення кабельно-провідникової продукції. В 12-ти кілометрах від центра міста було виділено 12 гектарів пересіченої яругами землі – без доріг, ліній електропередач, під’їзного залізничного сполучення…

Беззаперечною залишається винятковість місії з відродження промисловості не тільки Харкова, але й усієї країни, яку в ті буреломні часи неймовірними зусиллями взяв на себе трудовий колектив заводу №804, під керівництвом першого директора Ю.О. Зибіна.

Вже рівно через місяць після видання наказу про організацію нового підприємства на будівельному майданчику засвітилась перша лампочка, що символізувало першу перемогу над розрухою, холодом та безнадією.

Першу пробну продукцію нове підприємство випустило 7 березня 1944 року, присвятивши її Міжнародному жіночому дню. Ця перемога згуртувала колектив, надала сил та впевненості, примножила ряди будівників майбутнього заводу. На початок 1944 року на підприємстві вже працювало 58 осіб…

Сьогодні ПАТ «ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ» – лідер кабельної галузі України. Щорічно заводом реалізується кабельних виробів на суму більш, ніж 1,7 млрд. грн., випускається більше 25 тисяч маркорозмірів продукції, яка експортується в понад 20 країн світу. Завод забезпечує своєю продукцією промислові підприємства, електростанції, гірничо-збагачувальні комбінати, нафтові родовища, вугільні шахти, метрополітени, новобудови, залізничні дороги, міський транспорт тощо.

На заводі створюються робочі місця, заробітна плата майже 1000 співробітників – вище середньообласної. Підприємство платить більше 200 млн. податків, а це – кошти на розвиток соціальної сфери регіону.

Все це стало можливим завдяки вмілому поєднанню потенціалу трудового колективу та професійній роботі менеджменту, підбору кадрів на підприємстві.

Тож ще раз дозволимо собі поздоровити трудовий колектив, профспілковий комітет та адміністрацію заводу зі знаменною віхою в історії заводу. Бажаємо нових досягнень, успіхів та продовження і примноження успішної історії розвитку соціально спрямованого підприємства.