Пріоритет – охорона праці!

В рамках Угоди про співпрацю та координації діяльності 21 березня 2018 року відбулася Президія Харківського обласного комітету Укрелектропрофспілки з порядком денним «Про ефективність прийнятих заходів з профілактики травматизму і профзахворювань на підприємствах галузі», в якій прийняли участь начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Головного управління Держпраці  у Харківській області Ламанов О.І., головні державні інспектори Шапка І.В. та Гаряжа О.В., керівники служб охорони праці та голови профспілкових комітетів ДП завод «Електроважмаш» ПАТ «ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ», ПАТ «Електромашина»,  АК «Харківобленерго», Філія «Теплоелектроцентраль» ТОВ «ДВ нафтогазовидобувна компанія», ПАТ «Дослідний електромонтажний завод» та ін.

Комісією з питань охорони праці обласного комітету Укрелектропрофспілки спільно з посадовими особами відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці було проведено аналіз прийнятих заходів з профілактики виробничого травматизму і професійних захворювань на підприємствах області. Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства про охорону праці. Аналізуючи причин виробничого травматизму, встановлено, що працівники не в повному обсязі дотримуються вимог інструкцій з охорони праці, правил трудового розпорядку, що регулює дотримання й трудової дисципліни, а також відсутність належного контролю з боку посадових осіб підприємств.

За результатами проведеного заходу було прийнято спільну постанову, в якій керівникам підприємств були надані практичні рекомендації.

Доброю традицією стає проведення спільних заходів інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо вимог законодавства про охорону праці, надання роботодавцям та працівникам необхідних консультацій, що проводять Харківський обласний комітет Укрелектропрофспілки та Головне управління Держпраці  у Харківській області.

Серед основних напрямів спільної діяльності – контроль за додержанням роботодавцями законодавства у сфері промислової безпеки, охорони праці, трудового законодавства та соціальних гарантій. При проведенні перевірок роботодавців найбільш пильну увагу приділяється питанням, пов’язаним з порядком проведення інструктажу серед працівників, дотримання ними норм, правил та інструкцій з охорони праці, забезпеченням працівників засобами колективного та індивідуального захисту, використанням спеціального одягу, спеціального взуття, дотриманням термінів проведення медичних оглядів, наданням компенсацій і пільг за важкі роботи і роботи із шкідливими або небезпечними умовами праці, дотриманням норм режиму праці та відпочинку, підготовкою підприємств до осінньо-зимового періоду.

Під час проведення заходу сторони домовилися сприяти одна одній у реалізації повноважень і прав, здійснювати обмін інформацією про умови праці, стан охорони праці, вносити відповідні пропозиції та вживати узгоджених спільних заходів. Буде активізовано проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, навчань і тренінгів.

За матеріалами

Головного управління Держпраці в Харківській області

http://www.kh.dsp.gov.ua/?p=8715