Просимо уваги

Сьогодні працівники АК «Харківобленерго» вийшли з пікетом під Харківський апеляційний господарський суд, де повинен був розглядатися позов компанії до КП “Харківводоканал”, однак засідання було перенесено на іншу дату.

Внаслідок систематичного ухилення КП “Харківводоканал” від обов’язку оплачувати спожиту електроенергію АК “Харківобленерго” вже майже повністю позбавлена обігових коштів, через нестачу яких компанія не може виконувати поточні та капітальні ремонти, технічне обслуговування електричних мереж та обладнання, затверджену НКРЕКП інвестиційну програму та багато іншого, без чого нормальне функціонування енергокомпанії не можливе. Такий стан справ для компанії є особливо гострим в осінньо-зимовий період, коли через незадовільні погодні умови електричні мережі компанії не витримують впливу вказаних зовнішніх чинників, унаслідок чого мають місце обриви ліній електропередачі і автоматичні відключення енергопостачання.

Крім того, гостра нестача грошових коштів робить для АК “Харківобленерго” проблематичними виплату заробітної плати, своєчасну сплату податків до бюджету, призводить до нарахування штрафів і пені через виникнення у компанії податкового та інших боргів.

Підкреслимо, що Харківський обком Укрелектропрофспілки наполегливо веде роботу щодо можливих шляхів вирішення проблеми, яка виникла у взаєморозрахунках не тільки з КП «Харківводоканал», але й КП «Харківські теплові мережі». Так на спільне звернення від Харківської обласної організації Укрелектропрофспілки в особі голови Миколи Кригіна та Первинної профспілкової організації АК «Харківобленерго» в особі голови Вячеслава Тютюнника були надіслані листи на адресу керівництва комунальних підприємств-боржників: КП «Харківські теплові мережі» та КП «Харківводоканал». У листах-відповідях, керівництво зазначених підприємств наголосило на певних прогалинах в законодавстві, які унеможливлюють виконання сплати за використану електроенергію.

Після цього, Харківським обкомом Укрелектропрофспілки були направлені листи на адресу Віце-прем’єр-міністра України Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадію Зубко та на адресу Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕ КП) Дмитрові Вовку.

Тож чекаємо на врегулювання ситуації у взаєморозрахунках комунальних підприємств області перед АК «Харківобленерго» за спожиту електроенергію на державному рівні, адже зазначена проблема характерна для всіх підприємств галузей України.