ПРОФСПІЛКИ ОБЛАСТІ – ПРОТИ!

Урядом та Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підготовлено ряд законопроєктів, в т.ч. «Про працю» (реєстр. №2708) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» (реєстр. №2681), які брутально порушують трудові права людини, Конституцію України, а також норми європейського та міжнародного законодавства.
16 січня 2020 року у м. Києві відбулося Всеукраїнське Віче профспілок на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці. Учасники Віче відмітили, що економічні і соціальні «реформи» нового Уряду проводяться поспіхом і без належного громадського обговорення. Провокується протистояння між працівниками та роботодавцями.
Тож 30 січня 2020 року по всій країні прокотилася «Хвиля гніву» – профспілкові активісти та рядові члени профспілок, працюючі різних галузей промисловості та бюджетної сфери всієї країни вийшли на мітинги та інформаційні пікети з метою широкого інформування громадськості про загрози, які несуть законопроєкти для працюючої людини, про позицію професійних спілок з даного питання.
Так, 30 січня 2020 року на майдані Конституції міста Харкова, солідарно з іншими містами України, також відбувся мітинг, організований Об’єднанням профспілок Харківської області та її членськими організаціями. Понад дві тисячі спілчан області прийшли висловити своє рішуче «ні» спробі «протиснути в турборежимі» законопроєкти, які не пройшли обговорення зі сторонами соціального діалогу, фактично руйнують систему трудового законодавства та прав і гарантій працюючих. Мітингарі вимагали від влади запросити технічну місію експертів Міжнародної організації праці з метою надання консультативної допомоги в опрацюванні законодавства про працю, про профспілкову діяльність  та законів щодо соціального забезпечення.
Харківська обласна організація Укрелектропрофспілки та її первинні профспілкові організації також долучилися до участі в заході. Зокрема, голова Первинної профспілкової організації Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» Омельченко Г.П. в своєму виступі підсумував думку та позицію Харківського обкому Укрелектропрофспілки та зазначив, що ми – «проти» урядових реформ, які проходять без обговорення з громадськістю, працюючим людом, але ми – «за» процвітаючу Україну, з працюючою економікою, де працюють закони, а людина праці – в пошані!
Учасниками заходу було прийнято та підтримано Резолюцію мітингу на підтримку та виконання Резолюції Всеукраїнського Віче профспілок.