ПІДГОТОВКА ПІДПРИЄМСТВ ДО ОЗП

Метою діяльності Харківської обласної організації Укрелектропрофспілки є представництво та захист соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки. Нагляд за дотримання трудового законодавства про оплату, охорону праці, створення безпечних умов на виробництві – завдання профспілкових організацій всіх рівнів.

Харківським обласним комітетом щорічно розглядаються питання порядку денного Президії, які так чи інакше стосуються вищезазначеної проблематики. Не винятком стало і цьогорічне засідання, яке відбулося 26 вересня 2019 року, з порядком денним «Про контроль, який здійснюють адміністрації та профспілкові комітети підприємств, організацій, закладів галузі до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років» та «Про стан дотримання прав профспілок на підприємствах галузі».

Зокрема, присутні представники адміністрацій та профспілкових комітетів підприємств та організацій галузі підкреслили, що питанню підготовки до роботи в осінньо-зимовий період надається неабияка увага – видаються накази, ставляться конкретні виробничі завдання зі строками їх виконання.

Беручи до уваги роботу підприємств енергетичного профілю, слід зазначити, що саме від роботи теплоелектростанцій, електроцентралей, енергозбутових підприємств та передавальних електромереж багато в чому залежить стан проходження осінньо-зимового періоду.

Розпорядженням Харківської обласної державної адміністрації від 31 травня 2019 року було рекомендовано Зміївській ТЕС ПАТ «Центренерго», Північній електроенергетичній системі ДП НЕК «Укренерго», ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5», Філії «Теплоелектроцентраль» ТОВ «ДВ нафтогазовидобувна компанія» здійснити до 1 жовтня належну підготовку обладнання і мереж для своєчасного початку опалювального періоду 2019-2020 року та сталого його проходження. Завдання, які поставлені перед колективами підприємств, організацій галузі виконуються згідно графіків.

Підприємствами електротехнічного профілю також ведеться робота з даного питання. Так, з метою забезпечення своєчасної та якісної підготовки цехів, відділів, служб енергетичного, виробничого та складського господарства, транспорту до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років ДП «Завод «Електроважмаш», ПАТ «ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ», АТ «Електромашина» ведеться планомірна робота. Всі намічені заходи повинні бути реалізовані вчасно.

Заступниця начальника Управління паливно-енергетичного комплексу обласної держадміністрації, начальниця відділу електроенергетичного комплексу та економічного аналізу Ачкасова Н.О. зазначила, що хід підготовки Харківщини та зокрема паливно-енергетичний комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період — під постійним контролем очільниці області Світличної Ю.О.

Президія обласного комітету Профспілки розглянула питання дотримання прав профспілок, майбутньої звітно-виборної кампанії, обрання делегатів на конференцію Об’єднання профспілок Харківської області, положень про конкурси тощо.

Підсумував роботу колегіального органу Профспілки голова обласної організації Кригін М.І., який наголосив на необхідності ведення послідовної консолідованої роботи виборними профорганами в напрямку дотримання норм чинного законодавства, Статуту Профспілки та положень колективних договорів на підприємствах в організаціях галузі.

Проскурня О.О.,

завідуючий оргвідділом ХОО Укрелектропрофспілки