СОЦІАЛЬНИЙ КРИТЕРІЙ ПРИВАТИЗАЦІЇ

Представники понад 15 професійних спілок, підприємства яких увійшли в списки на приватизацію, зустрілись 23 грудня із заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павлом Кухтою та головою Фонду державного майна України Дмитром Сенниченко.

Відкриваючи зустріч, Перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін акцентував на необхідності залучення представників профспілок до процесу проведення приватизації державних підприємств.  Він наголосив на зацікавленості профспілок у тому, щоб при процесі приватизації враховувались інтереси трудових колективів, зокрема в збереженні робочих місць, соціальних гарантій, забезпеченні гідних умов праці та її оплати.
Приватизувати, зберігши робочі місця, — з таким основним запитом виступили на зустрічі представники всеукраїнських галузевих профспілок. Це, за словами Павла Кухти, повністю збігається із стратегічними цілями Мінекономіки: «Існує хибна думка, буцімто приватизація призводить до скорочення робочих місць, але мета, перш за все – це розвиток підприємств, особливо тих, які знаходяться на порозі банкрутства через неефективне управління, – зазначив він. – Тож, залучення профільного добросовісного інвестора допоможе створити нові робочі місця  і забезпечити трудові колективи дійсно гідними умовами праці».
Дмитро Сенниченко, зокрема, наголосив на тому, що соціальний критерій наряду з екологічним, в найкращих світових практиках являються одними з основних у процесі приватизації. «Наше завдання не просто продаж потенційно привабливого держмайна, а пошук профільних інвесторів-покупців, які будуть вкладати в підприємства кошти, – наголосив голова ФДМУ. – Разом з тим, ми знаємо, що часто позиція керівників таких проблемних або збиткових ДП насправді не співпадає з позицією їх трудових колективів. Саме тому вважаю діалог з профспілками необхідним та дуже важливим».
Доречно зауважити, що в зазначеній зустрічі приймали участь представники Укрелектропрофспілки – Олександр Давиденко, заступник голови Профспілки та Олександр Шевчук, голова Ради профкомів ПАТ «Центренерго». Зокрема, О. Давиденко зазначає, що за підсумками наради, в цілому, склалося позитивне враження про зустріч. Заступик Міністра та Голова Фонду запевнили в проведенні відповідних консультацій з Профспілкою щодо можливих приватизаційних процесів. Так, наприклад, було зазначено, що компанія «Центренерго» не буде приватизована в 2020 році. Щодо долі заводу «Електроважмаш», дійшли згоди щодо проведення додаткових консультацій профспілкової сторони з Фондом держмайна та Міністерством.
Під час обговорення подальших кроків Павло Кухта та Дмитро Сенниченко домовились із представниками професійних спілок про безпосереднє залучення до приватизації їх профільних підприємств. Це буде відображено в Меморандумі про співпрацю, який буде створено за участі всіх трьох сторін.