Укрэлектропрофсоюз

Харьковская областная организация профсоюза работников
энергетики и электротехнической промышленности Украины
“Укрэлектропрофсоюз”

Среди людей и
и для людей

Новости

Дністровська ГАЕС

Дністровський каскад ГЕС i ГАЕС розташований на р. Дністер на південному заході України, приблизно в 400 км від Києва, недалеко від кордону з Молдовою. До складу каскаду входять:
 Дністровська ГЕС-1 – дiюча;
 Дністровська ГЕС-2 –дiюча;
 Дністровська ГАЕС – споруджувана.
Дністровська ГЕС-1, встановленою потужністю 702 Мвт, складається з 7 агрега-тів потужністю по 117 Мвт кожний. На ГЕС встановлені турбіни типу Каплан.
Дністровська ГЕС-2, встановленою потужністю 40,8 Мвт розташована в 10 кілометрах нижче за течією від ГАЕС, на кордоні між Україною і Молдовою. ГЕС-2 побудована для регулювання добових і тижневих витрат води у нижньому б'єфі Дністровської ГЕС-1. На ГЕС-2 встановлені 3 капсульні турбіни.
Споруджувана Дністровська ГАЕС встановленою потужністю 2268/2947 Мвт (генераторний/насосний режими) складається із семи оборотних гідроагрегатів по 324/421 Мвт кожний. На ГАЕС передбачені насоси-турбіни радіально-осьового типу (типу Френсис). До складу Дністровської ГАЕС входять:
- верхня водойма,
- водоприймач,
- напірні підвiднi водоводи,
- будiвля ГАЕС,
- відвiднi водоводи,
- водовипуск,
- водовiвiдний канал,
- нижнє водоймище з комплексом захисних споруд.
Розташування ГАЕС у цьому регіоні обумовлено винятковими можливостями використання буферного водоймища Дністровської ГЕС-1 як нижнього басейну ГАЕС і наявністю перепаду висот порядку 150 м між рівнем нижнього водоймища і плато на правому березi, наявністю підприємств будівельної виробничої бази, доріг, комунікацій, кар'єрів, а також колективу будівельників, що звільнився після закінчення будівни-цтва ГЕС-1 і нагромадив значний досвід будівництва великих енергетичних об'єктів.
Найближче до ГАЕС місто Новоднiстровськ з населенням більше 15000 чоловік розташоване в 8 км від будмайданчика ГАЕС вище за течією р. Дністер. Закладено місто близько 30 років тому для забезпечення житлом будівельників і персоналу ГЕС-1, а пізніше й ГЕС-2. На початку 80-х років ці будівельники були задіяні на будівництві ГАЕС.
Дністровська ГАЕС проектувалася як складова частина енергосистеми колишнього СРСР. Будівництво почалося в 1983 році. Дністровська ГАЕС запроектована для роботи в циклічному режимі, споживаючи надлишкову нічну енергію атомних і теплових станцій і видаючи пікову потужність у денний час.
Основні функції Дністровської ГАЕС - регулювання частоти, виконання аварійного резерву, регулювання графіка навантажень і перетоків в енергосистемі.
Проект Дністровської ГАЕС був розроблений Українським проектно-вишукувальним і науково-дослідним інститутом «Укргiдропроект» в 1984 році , погоджений Урядом України, Урядом Молдови, Міністерством водного господарства СРСР і затверджений Міненерго СРСР з наступним перезатвердженням Міненерго України.
Введення перших потужностей Дністровської ГАЕС планувався в 1993 році. Однак, у зв'язку зі зміною економічної ситуації в країні на початку 90-х років минулого сторіччя й різким зменшенням фінансування, будівництво Дністровської ГАЕС практично призупинилося.
З метою продовження будівництва ДГАЕС Міненерго України в 1996 році звернулось до Свiтового банку з проханням про одержання позики. Ознайомившись з проектом Днiстровської ГАЕС i виходячи з розмiрiв можливої позики, Свiтовий банк запропонував видiлити I-ої чергу Дністровської ГАЕС у складі 3-х агрегатів потужніс-тю 972 Мвт у турбінному режимі й 1263 Мвт у насосному.
При плановій потужності 2268/2947 Мвт Дністровська ГАЕС є самою великою серед споруджуваних у цей час ГАЕС подібного типу.
Гiдроагрегати ДГАЕС (324/421 Мвт при напорі 150 м) будуть чи не самими великими агрегатами такого типу із всіх коли-небудь створених.

 

 Главацька Оксана
голова Молодіжної ради
ПАТ «Укргідропроект»


Качественные услуги от лучшего хостинг-провадера. Выбирайтехостингпо доступным ценам Продвижение сайтов в поисковых системахраскрутка сайтапо доступным ценам. Профессиональная разработка сайта от компании “Turbo-S”. Быстрое и качественноесоздание сайтов.