Укрэлектропрофсоюз

Харьковская областная организация профсоюза работников
энергетики и электротехнической промышленности Украины
“Укрэлектропрофсоюз”

Среди людей и
и для людей

Новости

ОХТИРСЬКІЙ ТЕЦ-50 РОКІВ!

В 2010 році 22 грудня працівники енергетики святкуватимуть професійне свято та 90-річчя прийняття плану ГОЕЛРО, який дав поштовх розвитку галузі у радянські роки. В 50-60 -х роках XX століття проходило масове будівництво та пуск енергетичних підприємств та мереж. Більшість з них успішно працюють до сих пір. Охтирській ТЕЦ в цьому році виповнюється 50 років. Для нашої невеличкої станції, електричною потужністю 12 мВт все починалося у далекому 1954 році, коли постановою Ради міністрів СРСР було вирішено розпочати будівництво Охтирської ТЕЦ. 31 грудня 1959 року була здана в експлуатацію перша, а 29 грудня 1960 року-друга черга станції.
З 1967 року Охтирська ТЕЦ підключена до енергосистеми «Харківенерго», парові котли переведені на спалювання природного газу. У 1986 році проведено розширення ТЕЦ: встановлено два водогрійних котли потужністю 50 Гкал/год кожний, побудована нова 90-метрова залізобетонна труба, новий окремий газопровід.
За роки існування підприємство перейшло декілька підпорядкувань, було у складі підприємства «Сумські ТЕЦ» ПЕО «Харківенерго»; з 1990 року - самостійне підприємство Охтирські теплові мережі у складі «Харківенерго». Після реорганізації ПЕО «Харківенерго» підприємство входило до складу ДАЕК «Сумиобленерго».
З 1 січня 1998 року станція передана на 20-річний термін в оренду концерну «Правекс».
Безумовно, існування електричної станції в місті дало великий поштовх до розвитку економіки та будівництва. Особливо плідною є співпраця з нафтовиками, які вже майже 50 років добувають чорне золото на землях Охтирщини. За роки роботи нашої електростанції вироблено 3446 млн. кВт. год. електричної енергії та 7,2 млн. Гкал. теплової енергії. Дільниця теплових мереж обслуговує 55 км трубопроводів, по яким йде тепло до 9,5 тисяч абонентів, установ, підприємств, шкіл та дошкільних закладів.
Незважаючи на постійні неплатежі споживачів, занижені тарифи на відпущену теплову та електричну енергію, до свого 50-річного ювілею підприємство підходе успішно працюючим, вдало виконуючи завдання по забезпеченню міста теплом та відпуском електроенергії.
Та безумовно головним досягненням в роботі електростанції, я вважаю роботу її колективу, кількох поколінь енергетиків. На підприємстві успішно діє та повністю виконується колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом, інтереси якого представляє профспілковий комітет. На підприємстві немає заборгованості із заробітної платні, на свята проводяться різноманітні заходи, влітку діти працівників оздоровлюються в місцевому дитячо-оздоровчому таборі.
За підтримки Харківського обласного комітету «Укрелектропрофспілки», до якого в 2004 році приєднався і наш трудовий колектив, налагоджено оздоровлення працівників в пансіонатах Криму та Азовського моря. Постійно відчуваємо допомогу та підтримку працівників обкому профспілки та його голови Кригіна М.І.
Спортсмени підприємства вже 5 років приймають участь у спартакіадах «Укрелектропрофспілки», де неодноразово перемагали та займали призові місця.
Дуже хочеться сподіватися, що й надалі наше рідне підприємство буде працювати на користь держави та громади міста, а енергетики будуть відчувати свою затребуваність та важливість своєї нелегкої праці.
Напередодні свята працівників енергетики та електротехнічної промисловості хочеться привітати всіх колег з професійним святом, побажати міцного здоров’я, безаварійної роботи, миру та достатку.


Голова
профспілкового комітету
Охтирської ТЕЦ
В.Г.Зінченко

 

 

 

 

 

 

 


Качественные услуги от лучшего хостинг-провадера. Выбирайтехостингпо доступным ценам Продвижение сайтов в поисковых системахраскрутка сайтапо доступным ценам. Профессиональная разработка сайта от компании “Turbo-S”. Быстрое и качественноесоздание сайтов.