Укрэлектропрофсоюз

Харьковская областная организация профсоюза работников
энергетики и электротехнической промышленности Украины
“Укрэлектропрофсоюз”

Среди людей и
и для людей

Новости

«У нас шалене зубожіння населення. Таке було тільки на початку 1990-х»

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий прокоментував заплановане Урядом України підвищення прожиткового мінімуму, зарплат і пен¬сій німецькому інтернет-виданню Deutsche Welle.
Голова ФПУ вважає, що підвищення прожиткового міні¬муму і зарплат, пропоновані Урядом, – це косметичні правки, які не допоможуть людям компенсувати втрачене ними через інфляцію і підвищення цін на комунальні послуги. «З грудня 2013 року, коли заморозили зростання зарплат у бюджетній сфері, інфляція з’їла 170% трудових доходів людей, тому підвищення зарплат на 13% є неадекватним і нікому нічого не компенсує, – наголосив Григорій Осовий. – У нас шалене зубожіння населення. Таке було тільки на початку 1990-х. Ті, хто працює, потрапили в лещата бідності, не кажучи вже про пенсіонерів».
Соціологічне дослідження ФПУ засвідчило, що більше 51% працюючих українців отримують зарплату нижче прожиткового мінімуму. Цифри будуть ще більш критични-ми, прогнозують профспілки, адже з вересня на 23% підвищуються тарифи на електроенергію. А скільки людей опиниться над прірвою бідності після початку опалювального сезону, коли надійдуть платіжки з підвищеними комунальними тарифами, не береться прогнозувати ніхто.
Оцінка Голови ФПУ є не поодинокою, її підтримують фахівці. Зокрема, економісти констатують, що субсидії та підвищення соцстандартів особливо не допоможуть збід-нілим українцям. «Субсидії тільки частково пом’якшать чергове зростання тарифів, а підвищення соціальних стандартів лише на півроку сповільнить інфляцію», – прогнозує старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень Віталій Кравчук.
У свою чергу, в Профспілці працівників освіти і науки України інформують, що зарплата у галузі настільки мізерна, що 100% педагогічних працівників можуть претендувати на отримання субсидії на оплату комунальних тарифів. Усього в галузі освіти працює більше 1 млн людей. «Це абсурд. Працюючим не потрібні субсидії, їм потрібна нормальна зарплата відповідно до кваліфікації, з якої вони зможуть оплатити всі комунальні підвищення. А низька оплата праці – це гачок, за який влада тримає людей, аби смикати в потрібний час, зокрема перед виборами», – переконана директор соціальних програм Центру ім. Разумкова Людмила Шангіна. «Підвищення соціальних стандартів перед виборами – це звичайний популізм. Зарплати бюджетникам заморозили з грудня 2013 року. Весь цей час замість того, щоб встановити адекватну оплату праці людям, які сумлінно працюють, їх ставлять у позицію прохачів, що мають радіти милостині в кількасот гривень». Фахівець наголошує, що через багаторічну безвідповідальну політику влади за межею бідності в Україні опинилася найкваліфікованіша і найосвіченіша частина суспільства – лікарі, вчителі, науковці. «Посадовий оклад учителя – 1800 грн. Освітяни фактично вже за межею бідності. Це дика несправедливість, адже не може кваліфікований спеціаліст отримувати менше, ніж йому потрібно на прожиття», – обурюється голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов.За матеріалами Deutsche Welle (www.dw.com)

Качественные услуги от лучшего хостинг-провадера. Выбирайтехостингпо доступным ценам Продвижение сайтов в поисковых системахраскрутка сайтапо доступным ценам. Профессиональная разработка сайта от компании “Turbo-S”. Быстрое и качественноесоздание сайтов.