Укрэлектропрофсоюз

Харьковская областная организация профсоюза работников
энергетики и электротехнической промышленности Украины
“Укрэлектропрофсоюз”

Среди людей и
и для людей

Новости

НА ШЛЯХУ МОДЕРНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛОК!

1 жовтня на базі Харківського соціально-економічного інституту, в рамках проведення засідання Молодіжної ради Об’єднання профспілок Харківської області, пройшов тренінг для профспілкової молоді області на тему «На шляху модернізації профспілок». Модератором даного заходу виступив учасник дансько-українського навчального проекту групи №1 Олександр Проскурня.
Тематика тренінгу вибрана неспроста, адже напередодні з’їзду Федерації професійних спілок України хотілося б вивчити думку саме профспілкової молоді в питаннях, які відображені в проекті Стратегії модернізації ФПУ, її членських організацій, а саме, потенціалу профспілок – організаційного, кадрового, інформаційного. Також молоді була запропонована тематика щодо ролі молодіжних профспілкових структур у розвитку профспілкового руху країни.
В жвавій, майже тригодинній, дискусії учасники тематичних робочих груп опрацьовували свої проблемні напрямки та шукали шляхи вирішення наболілих питань, формулювали пропозиції до Стратегії тощо.
Так, наприклад, Чухрай Оксана, правовий інспектор праці Харківської обласної організації профспілки трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості, яка представляла групу, що опрацьовувала блок організаційного потенціалу, підкреслила важливість роботи щодо надання профспілкам права законодавчої ініціативи. Велику увагу група приділила питанням соціального діалогу, тісної співпраці з адміністрацією підприємств та органами влади. Не залишила група осторонь уваги питання щодо проведення тематичних навчальних заходів для профактиву, мотиваційних важелів для членів профспілок при укладенні колективного договору.
Блок кадрового потенціалу від групи представив Кузьо Олександр, старший диспетчер заводу «Світло Шахтаря» (Профспілка працівників вугільної промисловості). На думку групи, яку представляв Олександр, кадровий потенціал профспілок, в першу чергу, повинен будуватися на навчанні, підвищенні кваліфікації та роботі з резервом кадрів. Важливою складовою роботи з кадровим потенціалом повинно відігравати спільне дозвілля.
Питання інформаційного потенціалу від групи було доручено доповісти старшому хіміку ВКК ТОВ «ФК Здоров’я» Овдієнко Юрію (Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості). Зазначимо, що питання інформаційного супроводу діяльності профспілкових структур неодноразово були темою різноманітних семінарів на рівні Федерації професійних спілок України, однак, окрім певних зрушень в даному напрямку роботи, на думку учасників групи, є й недоліки. Серед них можна назвати створення і удосконалення власне профспілкових засобів масової інформації, створення центру з навчання інформаційній роботі, створення мережі інформаційних сайтів профспілок тощо.
Актуальні питання ролі молодіжних профспілкових структур озвучив Данилів Тарас, інженер-технолог УкрНДІгаз (Профспілка працівників нафтової і газової промисловості). На думку групи, яку представляв Тарас, в питаннях залучення молоді до профспілок необхідно виходити з переконанням, що профспілка - це модно, тобто формування позитивного іміджу, трендового підходу в роботі з молоддю повинно стати наріжним каменем в роботі профспілок. Молодіжні профспілкові структури покликані зламати стереотип, що профспілки – це пережиток часу. Робота всіх профспілкових структур повинна будуватися на принципі постійної і наполегливої праці, яка приносить успіх – довіру членів профспілок. Досвід, авторитетність і освіченість – повинні стати запорукою гідної профспілкової зміни.
Підводячи підсумки тренінгу, можна з впевненістю сказати, що майбутнє у Федерації професійних спілок України – є! І не випадково, саме в рамках проведення засідання Молодіжної ради, перед початком тренінгу, голова Об’єднання профспілок Харківської області Тесленко Сергій Анатолійович довів до уваги присутніх рішення Виконкому щодо нагородження десятьох молодіжних профспілкових лідерів області Почесними грамотами ОПХО та Подяками Голови за високий професіоналізм, прояв ініціативи при здійсненні молодіжної політики профспілок та з нагоди 25-річчя утворення Федерації незалежних профспілок України. Тож так тримати!

Олександр Проскурня

учасник дансько-українського

навчального проекту групи №1


Качественные услуги от лучшего хостинг-провадера. Выбирайтехостингпо доступным ценам Продвижение сайтов в поисковых системахраскрутка сайтапо доступным ценам. Профессиональная разработка сайта от компании “Turbo-S”. Быстрое и качественноесоздание сайтов.