Укрэлектропрофсоюз

Харьковская областная организация профсоюза работников
энергетики и электротехнической промышленности Украины
“Укрэлектропрофсоюз”

Среди людей и
и для людей

Новости

ЗАПИТУВАЛИ-ВІДПОВІДАЄМО!

На наше звернення до Міністерства праці та соціальної політики України про роз’яснення чи відноситься комп’ютер до електронно-обчислювальних машин робота на яких дає право на додаткову відпустку за особливий характер праці згідно ст.. 8 Законну України «Про відпустки», надійшла відповідь, яку доводимо до відома.
«Розглянувши Ваше звернення повідомляємо.
За визначенням Юридичної енциклопедії комп’ютер – це електронно-обчислювальна машина (том 3, стор. 197, видавництво «Українська енциклопедія імені М.П. Бажана, 2001 р.. м. Київ»).
Відповідно до підрозділу 1.2 розділу 1 Правил охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин, затверджених наказом Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики України від 10 лютого 1999 р. №21 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 червня 1999 р. за №382/3675, до електронно-обчислювальної машини (ЕОМ, ПЕОМ) відноситься електронно-обчислювальна машина або персональний комп’ютер з необов’язковими додатковими приладами, системними елементами (дисководами, пристроями до друку, сканерами, модемами, блоками безперервного живлення та іншими спеціальними периферійними пристроями), користувачем якого є працівник, який в процесі виконання дорученої роботи постійно або періодично використовує ЕОМ або відео матеріал.
Отже, оскільки працівники при прийнятті на роботу, яка пов’язана з використанням персонального комп’ютера, обов’язково мають бути ознайомлені з зазначеними вище Правилами, у додаткових роз’ясненнях щодо віднесення комп’ютера до ЕОМ немає необхідності.

Головний державний експерт
з умов паці України                                                                                                                                      С. Рябоконь
»

Качественные услуги от лучшего хостинг-провадера. Выбирайтехостингпо доступным ценам Продвижение сайтов в поисковых системахраскрутка сайтапо доступным ценам. Профессиональная разработка сайта от компании “Turbo-S”. Быстрое и качественноесоздание сайтов.